Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. Przejdź do gry
Wstecz   Darkorbit > Archiwum > Archiwum 2011 > Pomoc dla początkujących / Pytania ogólne
Pomoc Lista użytkowników Szukaj Dzisiejsze posty Oznacz wszystkie fora jako przeczytane

Opcje wątków Widok
Stary 15.11.2011, 07:24   #1
aaxxffee
Początkujący forumowicz

Zarejestrowany od: 03.10.2011
Domyślnie lf4 vs klucze

witajcie,

wiem, że pirackie skrzynki to loteria ale jak często wypada z pirackich skrzynek lf4 (inny sprzęt mnie nie interesuje).

żeby była jasność odpowiedź "raz na 5 godzin" nie będzie dobrą odpowiedzią bo chodzi mi o to ile musieliście zużyć kluczy aby znaleźć lf4. Chcę to sobie uśrednić żeby przekalkulować ile mi to może uri pozjadać.

W innych tematach o pirackich skrzynkach widziałem tylko kłótnie czy powinny być czy nie więc proszę abyście tego tematu nie zaśmiecali.

------------------------------
EDIT:
na podstawie wpisów graczy stwierdzam że nie da się sensownie oszacować ilości skrzynek potrzebnych na 1 LF4 (jednemu graczowi trafia się po 30 innemu nie trafia się nawet po 200 czy po 400 skrzynkach).

Jednak gracz "juziostolarz87" przedstawił ciekawą alternatywę na zdobycie LF4:
proponuje składać epsilona plus minus trzeba wydać 100tys uri na złożenie epsilona zwraca się potem około 30tyś uri i dostajesz 10 kluczy. Średnio co 2 epsilon to lf4. Po złożeniu 40 epsilonów będziesz miał +/- 20lf4 i 400kluczy. A wydasz na to 2,8mln uri. Myślę że jest to lepsza szansa niż zbieranie tych zielonych skrzyneczek ja zebralem ostatnio 400 i ani jednej lf4 ani jednego porządnego designu 2 razy niewidki pare lf3 i BA02

Last edited by aaxxffee : 18.11.2011 at 08:31. Reason: podsumowanie tematu
aaxxffee jest offline  
Stary 15.11.2011, 07:34   #2
Dauer_26[b^w]
Zaawansowany forumowicz

Awatar użytkownika Dauer_26[b^w]

Zarejestrowany od: 11.03.2009
Domyślnie

Cytat:
Cytat użytkownika aaxxffee Pokaż post
witajcie,

wiem, że pirackie skrzynki to loteria ale jak często wypada z pirackich skrzynek lf4 (inny sprzęt mnie nie interesuje).

żeby była jasność odpowiedź "raz na 5 godzin" nie będzie dobrą odpowiedzią bo chodzi mi o to ile musieliście zużyć kluczy aby znaleźć lf4. Chcę to sobie uśrednić żeby przekalkulować ile mi to może uri pozjadać.

W innych tematach o pirackich skrzynkach widziałem tylko kłótnie czy powinny być czy nie więc proszę abyście tego tematu nie zaśmiecali.

Z tego co ja się orientuję to skompletowanie wszystkich lf4 wymaga plus/minus 6,5 miliona uridium, przy założeniu, że ktoś chce to zrobić "od razu"....

Dauer_26[b^w] jest offline  
Stary 15.11.2011, 07:49   #3
aaxxffee
Początkujący forumowicz

Domyślnie

Cytat:
Cytat użytkownika Dauer_26[b^w] Pokaż post
Z tego co ja się orientuję to skompletowanie wszystkich lf4 wymaga plus/minus 6,5 miliona uridium, przy założeniu, że ktoś chce to zrobić "od razu"....
Dzięki za pierwsze szacowane kalkulacje, oczywiście nie będę tego kompletował od razu bo nie kupuje uri tylko zbieram ze skrzynek i zestrzelonych alienków.

Co do Twojej wypowiedzi to chciałbym zaznaczyć, że póki co gram statkiem leonov i dla mnie komplet laserów lf4 jest rozumiany inaczej niż komplet laserów rozumiany przez innych graczy.

Póki co rozumiem Twoją wypowiedź jako wyekwipowanie goliata, że tak powiem od A do Z . Czyli 15LF4 na statku + 20LF4 na wszystkich dronach łącznie co daje 35 laserów, czyli średnio około 190k uri na laser ... wydaje mi się to astronomicznie dużo dlatego poczekam jeszcze na odpowiedzi innych graczy aby to zweryfikować.
aaxxffee jest offline  
Stary 15.11.2011, 15:12   #4
-R1nb0w-
Hrabia forum

Zarejestrowany od: 07.08.2011
Domyślnie

Cytat:
Dzięki za pierwsze szacowane kalkulacje, oczywiście nie będę tego kompletował od razu bo nie kupuje uri tylko zbieram ze skrzynek i zestrzelonych alienków.

Co do Twojej wypowiedzi to chciałbym zaznaczyć, że póki co gram statkiem leonov i dla mnie komplet laserów lf4 jest rozumiany inaczej niż komplet laserów rozumiany przez innych graczy.

Póki co rozumiem Twoją wypowiedź jako wyekwipowanie goliata, że tak powiem od A do Z . Czyli 15LF4 na statku + 20LF4 na wszystkich dronach łącznie co daje 35 laserów, czyli średnio około 190k uri na laser ... wydaje mi się to astronomicznie dużo dlatego poczekam jeszcze na odpowiedzi innych graczy aby to zweryfikować.
skoro masz lenova znaczy że nie masz fe ( chyba że się mylę ) , a skoro nie masz to po co ci te lasery ? nie będę się rozpisywał , ale bez fe to nie ma co w box'y inwestować
-R1nb0w- jest offline  
Stary 15.11.2011, 15:24   #5
TurboXVIVX
Weteran forum

Awatar użytkownika TurboXVIVX

Zarejestrowany od: 09.10.2010
Domyślnie

ja z 70 kluczy zdobyłem 1 LF4
Stary 15.11.2011, 15:28   #6
skaut(roku)
Rutyniarz

Zarejestrowany od: 17.04.2010
Domyślnie

około 5 mln uri musisz wpakować w to żeby znaleźć
skaut(roku) jest offline  
Stary 15.11.2011, 15:30   #7
Szaybus
Znawca forum

Zarejestrowany od: 01.08.2011
Domyślnie

Cytat:
Cytat użytkownika skaut(roku) Pokaż post
około 5 mln uri musisz wpakować w to żeby znaleźć
Mój kolega wpakował tyle uri, a znalazł tylko 29 więc? Ne kazdy ma tyle szczęscia
►ĸàмıζζ¤JĜ◄[PL] ( bez klanu ) ( eic )~ 17 lvl
Szaybus jest offline  
Stary 15.11.2011, 15:37   #8
aaxxffee
Początkujący forumowicz

Domyślnie

Cytat:
Cytat użytkownika -R1nb0w- Pokaż post
skoro masz lenova znaczy że nie masz fe ( chyba że się mylę ) , a skoro nie masz to po co ci te lasery ? nie będę się rozpisywał , ale bez fe to nie ma co w box'y inwestować

Dziękuję za sugestie jednak ten temat nie służy do rozpatrywania jak rozwijać swój statek a jak nie.
To trochę tak jakby ktoś Cię zapytał po ile jest czekolada, a Ty byś odpowiedział żeby się tym nie interesował dopóki nie zapcha lodówki żelkami.

Natomiast z mojego punktu widzenia nie widzę sensu w kupowaniu większej ilości LF3 skoro mam zamiar zmienić je na LF4 (chyba że ich dobycie okaże się być baaaardzo czasochłonne).

Nie oczekuję tego, że wszyscy zrozumieją mój punkt widzenia. Sensem tego tematu jest to aby oszacować sobie ile kluczy, a co za tym idzie uridium (chyba że uda się klucze wylicytować za kredki) będę potrzebował aby zdobyć LF4.
aaxxffee jest offline  
Stary 15.11.2011, 18:22   #9
-R1nb0w-
Hrabia forum

Zarejestrowany od: 07.08.2011
Domyślnie

Cytat:
Dziękuję za sugestie jednak ten temat nie służy do rozpatrywania jak rozwijać swój statek a jak nie.
To trochę tak jakby ktoś Cię zapytał po ile jest czekolada, a Ty byś odpowiedział żeby się tym nie interesował dopóki nie zapcha lodówki żelkami.

Natomiast z mojego punktu widzenia nie widzę sensu w kupowaniu większej ilości LF3 skoro mam zamiar zmienić je na LF4 (chyba że ich dobycie okaże się być baaaardzo czasochłonne).

Nie oczekuję tego, że wszyscy zrozumieją mój punkt widzenia. Sensem tego tematu jest to aby oszacować sobie ile kluczy, a co za tym idzie uridium (chyba że uda się klucze wylicytować za kredki) będę potrzebował aby zdobyć LF4.

bardzo fajne porównanie , to po pierwsze , a po drugie ja średnio co 40 kluczy trafiałem lf-4 więc

40 * 1500 = 60 000 uri za sztukę
-R1nb0w- jest offline  
Stary 15.11.2011, 18:39   #10
!12345
Ekspert junior

Zarejestrowany od: 18.04.2011
Domyślnie

zależy od szczęscia ja 30 kluczy i lf-4
!12345 jest offline  

Opcje wątków
Widok

Reguły forum