Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. Przejdź do gry
Wstecz   Darkorbit > Kącik użytkownika > Od użytkowników dla użytkowników
Pomoc Lista użytkowników Szukaj Dzisiejsze posty Oznacz wszystkie fora jako przeczytane

Odpowiedź

Opcje wątków Widok
Stary 03.12.2011, 19:42   #1
Fazi...
Weteran forum

Awatar użytkownika Fazi...

Zarejestrowany od: 22.10.2008
Domyślnie Jak szybko rozwinąć konto?

Sposób na szybki rozwój konta:

Kolor niebieski – podpunkty dla bardzo szybkiego rozwoju do 8 lvlu.

LUB

Kolor biały – rozwój dłuższy, ale lepszy.

1. Rejestrujemy się przez Ten link.
Alternatywny link (jeśli tamten nie działa) Tutaj
Dzięki temu zyskujemy Konto premium i parę bajerów.
2. Wybieramy sobie firmę i przechodzimy cały trening.
3. Wykonujemy wszystkie osiągnięcia (oprócz tego na amunicję!)
4. Za zarobioną urkę kupujemy:
- Robota naprawczego 2
- Napęd G3N-7900
5. Gdy dostaniemy normalny skład amunicji (Pasek przestanie być cały czerwony) wykonujemy ostatnie osiągnięcie.
6. Bijemy alienki, za zarobioną kasę zmieniamy statek z Bigboya na Nostromo
7. Tłuczeny dalej, aż do levela 6
- Sprzedajemy lasery i drony, za kasę kupujemy napędy G3N-3310
- Dorabiamy się w/w napędów dalej bijąc alieny.
8. Wykonujemy misję "Brak surowców", dzięki której otrzymamy PD na 8 lvl. Misja sama w sobie nie jest trudna. Przeszkodą mogą być wrodzy gracze. Potrzebujemy jednak dobrej prędkości - generatory za 16k kredek wystarczą. Jeśli kupimy sobie niewidkę i ktoś nas zestrzeli podczas misji, nie naprawiamy się do końca - strata czasu, i tak na 90% nie damy rady uciec.
  • Nie straciłeś niewidki? Bardzo dobrze, wykonaj kilka misji na surowce. Są trochę czasochłonne, ale za to łatwe. Poza tym, w razie zagrożenia możesz skryć się w grupce alienów i nikt cię nie namierzy.

Koniec części bardzo szybkiej.

9. W międzyczasie rozbudowujemy skylab – pamiętajmy, że na początku trzeba do niego wysłać po 50 prometium, endurium i terbium. Rozbudowa skylabu wygląga tak:
Wszystkie kolektory i moduły podnosimy o 3 poziomy (w kolektorach kupujemy roboty)
Stawiamy rafinerie prometidu i duranium na poziomie o 1 niższym
Stawiamy rafinerię promerium (złotka) i moduł xeno.

Dlaczego tak? Otóż, potrzeba dużo prometidu i duranium na wytworzenie złotka. W początkowej fazie będzie go bardzo mało produkować, więc właśnie te 2 surowce należy wysyłać na statek. Później, gdy rozwiniemy skylab, wysyłamy samo złotko. Surowce należy wysyłać jak najczęściej, bo są darmowym źródłem dochodu.

W zrównoważony sposób rozwijamy go dalej. Jeśli mamy produkcję złotka na poziomie ok. 500 na godzinę, możemy wyrównać poziomy tych trzech rafinerii.

10. Stawiamy rafinerię sepromu, na razie na 2 poziom. W małych ilościach wysyłamy go na statek – do podkręcania osłon.
11. Zbieramy kasę na alienach i Skylabie. Powinno iść bardzo skutecznie, więc szybko dorobimy się kilku milionów. Za tą kwotę licytujemy Leonova – jedyny statek, którym można sensownie grać na 1 gali. Jak nim latać i wyposażać? Poradnik Destruktoida.
12. Licytujemy dodatki. Potrzeujemy oprócz tych z osiągnięć:
-SLOT-4 (stawiaj powyżej 2kk kredek)
-Robota naprawczego 3 (ok. 700k)
-Podwajacz ładowni (ok. 2-3kk, jest poszukiwany)
-Powiększenie składu amunicji 150% (ok. 500k)
-CPU autorakiety (ok. 300k)
-CPU amunicyjny (prawie za darmo)
-CPU i wyrzutnię Hellstorm (po 500k)
-Turbo rakietowe (ok. 500k)
13. Zbieramy kredyty na generatory G3N-7900. Potrzebujemy kompletu (czyli 6).

Jeśli chcesz, kup uri za pieniądze. Dzięki temu szybko dorobisz się ważniejszych przedniotów. Za zakupione uri opłaca się kupić:
-Pierwsze 3 drony iris (cena rośnie)
-Lasery LF3
-Osłony BO-2 (jeśli jej cena na handlu przekracza 20kk)

Na początku kupujemy irysa, potem kilka osłon BO2 żeby nie padać co chwilę. Potem kupujemy i licytujemy LF3 do oporu.

14. Wypełniamy wszystkie (wg. nas opłacalne) misje na 1 gali. Ważne misje:
  • Syndrom zbierania
  • 200! (można ją odłożyć na później, bo jest bardzo długa)
15. Misje do zrobienia poza 1 galą:
  • Wyścig śmierci
  • Tęsknota za przestrzenią
  • Za wszelką cenę
  • Zagadkowy tunel
16. Gdy osiągniemy 12lvl i czujemy się na siłach, licytujemy Vengeance i przenosimy się na 2-gą galę. Pamiętajcie jednak, że potrzebne będą jeszcze 4 napędy, aby nie stracić FS.
Do niszczenia popularnych "dużych krysiek" potrzebujemy ok. 150k osłony, ale spróbuj mając 100k - może ci się uda. Jeśli nie, polecam wziąć się za Lordakium (połowę słabsza od kryśki) - X-5 na której występuje jest mniej zatłoczona i często łatwiej znaleźć 2 "macki" niż kryśkę.

Jeśli mamy dobre wyposażenie, możemy pokusić się o goliatha zamiast vegi. Uważajcie jednak, bo wiele misji polega na zestrzeliwaniu tego typu statków. Poza tym potrzeba do niego 15 napędów.

17. Jeśli nie szukaliście wcześniej klanu - w tym momencie przyszedł na to czas. Najlepszym wyjściem będzie akademia dobrego klanu z Team Speakiem - będziemy mieć kontakt z dobrymi graczami. Pomocy innych graczy potrzebujemy min. do misji:
  • Tour de force
  • Stop (bardzo ważna misja)
  • Sabotaż kubikonów
  • BossBoss
  • Protegitolog

Część 2

Zakładam, że:
  • Masz Vegę lub golca
  • Masz Full Speed
  • Strzał z niepodkręconej x-1 minimum 1,5k (przy laserach na statku i dronach)
  • Bez problemu kręcisz krychy i nie tracisz przy tym dużo życia.
W tej chwili zaczyna się dość paskudny okres, bo twoim celem jest kompletowanie starej FE czyli:
  • 31LF3 (przede wszystkim),
  • 8 irysów (jeśli cena na handlu przekracza 200kk, częściowo sobie odpuść)
  • 16 BO2 (komplet nie jest tak ważny jak 2 poprzednie pozycje, ale warto mieć ich kilka).
Musisz stać się maszynką do bicia kredytów, żeby licytować sprzęt. Częściowo możesz skrócić tą męczarnię, kupując uri za kasę. Ja w ten sposób kupiłem 10 LF3 dzięki czemu krychy padały dużo szybciej.

Polecam kupić i używać formacji strzały. Jest opłacalna jeśli strzelasz z x-1 a salwa nie przekracza 4000.

18. Rób misje na 2 gali. Przede wszystkim na krychy. Jeśli nie wstąpiłeś do dobrego klanu to poważnie się zastanów, bo misje z punktu 16. Są bardzo opłacalne.
19. Bicie alienów możesz zamienić na zbieranie skrzynek.
Plusy:
  • Nie potrzebujesz osłon ani laserów
  • opłacalne pod względem uri
  • Łatwiej zwiać przed wrogiem (jeśli jesteś pod niewidką)
Minusy:
  • Nie dostajesz PD, Poważania ani sensownej ilości kredek
  • Zbieranie jest nudne
20. Jeśli skompletujesz wrota alfa, to je zrób. Porady i miejsce na pytania pod linkiem
21. Mam nadzieję że nie zapomniałeś o skylabie? Pamiętaj o rozbudowie.

Część 3 - zaszedłeś daleko...
Chciało ci się?

Założenia:
  • Masz starą FE albo jesteś blisko
  • Pokończyłeś misje które wymieniłem + te które uważałeś za opłacalne
  • Skończyła ci się premka.
Najgorsze za tobą. Przyszedł czas na zakupy, i to wcale nie tanie, bo liczone w URIDIUM Jako FE potrzebujesz (mniej więcej w takiej kolejności):
  • Robota 4
  • Sporo PP
  • PET-a (w coś trzeba ładować uciułane uri)
  • 2 hali w fabryce HT (do robota naprawiającego w boju)
  • LF4
  • Harvoc-ów
  • Statków specjalnych
  • Designu
  • Apisa (i Zeusa)
  • Ulepszeń

REP jest potrzebny z oczywistych względów. Potrzebujesz szybkiej naprawy statku.

PP przydaje się cały czas. Tu masz informację, jak je wykorzystać.

PET jest miłą zabawką, która jest bardzo przydatna na wyższych LVL-ach. Ma kilka ważnych mechanizmów i motywuje do wbijania PD.

W 2-giej hali wyprodukujesz transfer energii (na wyloty) lub robota pracującego w boju (na co dzień).

LF4 oczywista oczywistość, podobnie jak harvoc.

Statki specjalne - Tylko jeśli latasz w ogarniętej grupie. Żaden z tych statków nie da rady golcowi 1vs1. Są za to idealne na wyloty.

Design - dałem go pod koniec, bo nie jest taki ważny.

Apis/Zeus - pierdoły (biorąc pod uwagę cenę), dające więcej szpanu niż korzyści. No ale skoro FE to powinny być.

Ulepszenia - po ostatnim update stały się nieopłacalne.

Last edited by Fazi... : 06.05.2012 at 16:11. Reason: Dodałem alternatywny link
Fazi... jest offline   Odpowiedz cytatem
Stary 03.12.2011, 20:03   #2
MegaMyszka1
Książę forum

Zarejestrowany od: 13.12.2010
Domyślnie

Czemu oprócz osiągnięcia na amunicję?
Stary 03.12.2011, 20:30   #3
†WYZWOLONY†
Ekspert junior

Awatar użytkownika †WYZWOLONY†

Zarejestrowany od: 14.07.2011
Domyślnie

bo ci nie doda....jest u mnie taki bład ze masz max amo o.dopiero bo przejsciu teleportu albo ponowne zalogowanie sie na mapke masz max amo XXXX...

Wlazł kotek na płotek,pierdykną go młotek,siekierka dobiła i kotka zabiła
†WYZWOLONY† jest offline   Odpowiedz cytatem
Stary 03.12.2011, 20:35   #4
Kalkos98
Komisarz forum

Zarejestrowany od: 28.01.2011
Domyślnie

Po pierwsze, zły dział, to dział od Pytań ogólnych, nie od poradników
Po drugie, dlaczego na 12 lvl mamy tylko 2 osłony Bo2?? Na ten lvl potrzebnych ich jest min. 6
Po trzecie, po co na 12 lvlu zabierać się za Vege?? Nie lepiej zostać na Leonovie i zrobić wszystkie misji na 1g (poza statkami)??
Stary 03.12.2011, 21:13   #5
MegaMyszka1
Książę forum

Zarejestrowany od: 13.12.2010
Domyślnie

Ja się przelogowuję 2-3 razy i mogę zrobić osiągnięcie na ammo Trzeba umieć i chcieć
Stary 03.12.2011, 21:23   #6
Point93
Wielki mistrz forum

Zarejestrowany od: 05.05.2010
Domyślnie

lol nie czaje, poradnik się nadaję do

I
żeby wbić szybko 7 czy tam 8 lvl, potrzebna jest godzina, a nawet nie cała, więc nie wiem po co taki poradnik, gdyż najlepszy by był na najlepszy efekt, a nie najszybszy..

8 lvl się robi, poprzez kilka misji na surowce, czy alieny + brak surowców, więc nie wiem co za filozofia, a nawet nie trzeba do tego napędów (alieny bijemy z PLT, które dostajemy z osiągnięć)

po co kupować REP-2 ? nie lepiej zalicytować, albo w ogóle nie kupować? jesli chcesz szybko wbić 7 lvl, to brak surowców i koniec. a ta misja jest nawet możliwa na x-1.. moim zdaniem niepotrzebne wydawanie kasy.

II
co do Skylab, masz na początku po 100 wszystkiego, jeśli nie grasz 24/7, to budujesz do endurium i terbium, a prometium, które łatwo zdobyć zbierasz chociażby ze streunerów i wysyłasz tylko 50 prometium, bez męczenia się o zdobycie terbium...

nie dodałeś, że rafinerie NIE MOGĄ być na tym samym poziomie, aby się podstawowe surowce robiły

klan można znaleźć zawsze i zawsze on może Ci pomóc, więc można go szukać nawet od 7 lvl'u.

zanim wbijesz 12 lvl uzbierasz już na gola ze SkyLab, wiec jeśli nie jestes fanatykiem Vegi proponuję licytację po Leonovie Golca. często się zdarza, że można wygrać po 5kk, mało osób teraz stawia po 50kk szczególnie chodzi mi o serwer PL2
Point93 jest offline   Odpowiedz cytatem
Stary 03.12.2011, 21:33   #7
.vrubelek.
Pułkownik forum

Zarejestrowany od: 21.10.2008
Domyślnie

Na licytacje polecam serwer GE2, zamiast robienia co ten gościu pisze to robimy w skylab i leonova licytuje się od 250k kredek, nawet taniej. Dodatki zresztą na GE2 też tanie, i można na nich zarabiać (dajesz 5k kredek w stabilną, potem masz 120k kredek zysku). Ogólnie poradnik dobry/średni, po za tym nie ma co kupować rob-2 i generatorów słabszych od 7900 (to tylko 2k uri za sztukę, można robić misje różne i samo wpadnie...).
Stary 03.12.2011, 21:54   #8
robert262626
Książę forum

Zarejestrowany od: 20.06.2008
Domyślnie

poradnik słaby ..
Stary 03.12.2011, 22:29   #9
Fazi...
Weteran forum

Awatar użytkownika Fazi...

Zarejestrowany od: 22.10.2008
Domyślnie

Cytat:
Cytat użytkownika .vrubelek. Pokaż post
Na licytacje polecam serwer GE2, zamiast robienia co ten gościu pisze to robimy w skylab i leonova licytuje się od 250k kredek, nawet taniej. Dodatki zresztą na GE2 też tanie, i można na nich zarabiać (dajesz 5k kredek w stabilną, potem masz 120k kredek zysku). Ogólnie poradnik dobry/średni, po za tym nie ma co kupować rob-2 i generatorów słabszych od 7900 (to tylko 2k uri za sztukę, można robić misje różne i samo wpadnie...).
Poradnik pisałem dla każdego serwera więc ceny muszą być uniwersalne.

Cytat:
Cytat użytkownika robert262626 Pokaż post
poradnik słaby ..
Napisz lepszy.

Cytat:
Cytat użytkownika Point93 Pokaż post
lol nie czaje, poradnik się nadaję do

I
żeby wbić szybko 7 czy tam 8 lvl, potrzebna jest godzina, a nawet nie cała, więc nie wiem po co taki poradnik, gdyż najlepszy by był na najlepszy efekt, a nie najszybszy..

8 lvl się robi, poprzez kilka misji na surowce, czy alieny + brak surowców, więc nie wiem co za filozofia, a nawet nie trzeba do tego napędów (alieny bijemy z PLT, które dostajemy z osiągnięć)

po co kupować REP-2 ? nie lepiej zalicytować, albo w ogóle nie kupować? jesli chcesz szybko wbić 7 lvl, to brak surowców i koniec. a ta misja jest nawet możliwa na x-1.. moim zdaniem niepotrzebne wydawanie kasy.

II
co do Skylab, masz na początku po 100 wszystkiego, jeśli nie grasz 24/7, to budujesz do endurium i terbium, a prometium, które łatwo zdobyć zbierasz chociażby ze streunerów i wysyłasz tylko 50 prometium, bez męczenia się o zdobycie terbium...

nie dodałeś, że rafinerie NIE MOGĄ być na tym samym poziomie, aby się podstawowe surowce robiły

klan można znaleźć zawsze i zawsze on może Ci pomóc, więc można go szukać nawet od 7 lvl'u.

zanim wbijesz 12 lvl uzbierasz już na gola ze SkyLab, wiec jeśli nie jestes fanatykiem Vegi proponuję licytację po Leonovie Golca. często się zdarza, że można wygrać po 5kk, mało osób teraz stawia po 50kk szczególnie chodzi mi o serwer PL2

1. Nie każdy na to wpadnie...

2. Po zestrzeleniu można się szybko naprawić. Doczytałeś że to ma być rozwinięcie konta w jak najkrótszym czasie? Zanim uzbieramy na licytację REP-a lepiej go kupić.

3. x-1? Mówimy o przeciętnym graczu BEZ PETA I Z NISKĄ PRĘDOŚCIĄ!

4. Lol, 3 lordakie i mamy po 60 każdego surowca. Zależy nam na jak najszybszym rozwoju...

5. Golec potrzebuje wielu napędów, początkującemu czasem ciężko nim orbitować, o ucieczce nie wspominając...

Cytat:
Cytat użytkownika Kalkos98 Pokaż post
A gdzie jest dział od poradników powiedz mi?

Nie wysunęliście żadnego poważnego błędu. Czekam...

Last edited by Fazi... : 03.12.2011 at 22:41.
Fazi... jest offline   Odpowiedz cytatem
Stary 03.12.2011, 23:03   #10
MARCIN**16**IVAN
Znawca forum

Awatar użytkownika MARCIN**16**IVAN

Zarejestrowany od: 28.11.2011
Domyślnie

Cytat:
Cytat użytkownika Kalkos98 Pokaż post
Po drugie, dlaczego na 12 lvl mamy tylko 2 osłony Bo2?? Na ten lvl potrzebnych ich jest min. 6
Po trzecie, po co na 12 lvlu zabierać się za Vege?? Nie lepiej zostać na Leonovie i zrobić wszystkie misji na 1g (poza statkami)??
Od 12 lvl-u poniewaz mozna normalnie latać po 2 gali (Lenov na 2 gali nie przyda sie do niczego, a normalnie bo od 12 lvl jest baza na 1-8 wiec nie trzeba leciec z 1 na 2 ) (można by było do poradnika napisac zeby zrobic wszystkie misje na 1 Gali ) a.. i ja bym kupił najpierw 1 irysa potem LF-3 (jak najwiecej) i potem irki/ B-02 i wcale nie trzeba miec 6 b-02 ja latałem do 14 lvl z tylko 4-5 B-02

aha i poradnik 4/5
MARCIN**16**IVAN jest offline   Odpowiedz cytatem
Odpowiedź

Opcje wątków
Widok

Reguły forum