Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. Przejdź do gry
Wstecz   Farmerama > Archiwum > Archiwum 2011 > gra
Pomoc Lista użytkowników Szukaj Dzisiejsze posty Oznacz wszystkie fora jako przeczytane

Pokaż wyniki ankiety: czy podoba wam się pomysł z pawiami?
Tak to super pomysł !!!! 46 76.67%
Dobry, ale z drobnymi poprawkami ( proszę napisz jakimi ) 10 16.67%
Nie to kiepski pomysł (proszę napisz co Ci w nim się nie podoba) 4 6.67%
Uczestników: 60. You may not vote on this poll

Opcje wątków Widok
Stary 13.03.2011, 20:16   #1
KubaTheGreat
Ekspert forum

Awatar użytkownika KubaTheGreat

Zarejestrowany od: 03.02.2011
Domyślnie Pawie : Zagroda i Warsztat

Witam mój kolejny pomysł dotyczy Pawi Indyjskich
Wszelkie informacje o Pawiach zaczerpnąłem z tej strony http://www.pawie.pl/index.html

Proszę o Waszą opinie ,możliwe poprawki które polepszą pomysł a także konstruktywną krytykę.

W najbliższym czasie przygotuję pomysł z misją w spółdzielni gdzie będzie między innymi potrzebne pawie pióra.

INNE MOJE POMYSŁY

Przycisk Stopujący kombajn
Delfin butlonosy
Gęś Gęgawa
Szopy
Feniks
Fabryka placków i Naleśników
Nowe odgłosy zwierząt i przyrody

************************************************** *
Dumne i szlachetne pawie Indyjskie(odmiana hodowlana, plamkowana) mogą się przechadzać od dzisiaj w naszych zagrodach na farmie.

Zagroda z Pawiami
LVL 66
Pasza : 3x kukurydza 4 x czarne jagody,
czas produkcji paszy: 00:15
cena sugerowana paszy na targu :255 sg
cena sugerowana pawia na targu :355 sg

Wersja podstawowa :
Czas Produkcji:
Pasza: 17h:00 min.
Pasza + woda: 13h 36 min
Super pasza: 8h 30 min
Super pasza + woda:6h 48min
PD: 88
Cena : 5700 sg

Wersja xl :
Czas Produkcji :
Pasza: 15h 18min
Pasza + woda: 12h 14min
Super pasza: 7h,39min
Super pasza + woda 6h,7min.
PD: 88
Cena: 22500 sg

Wersja xxl :
Czas Produkcji :
Pasza: 6h, 48min
Pasza + woda:5h 24min
Super pasza: 3h,24min.
Super pasza + woda: 2h,43 min.
PD : 123
Cena: 305 fl

Rozwój naszej społeczności farmerskiej jest tak olbrzymi że rozgłos doszedł do największych projektantów biżuterii na całym globie .Hitem wiosennych kolekcji jest biżuteria z dodatkiem pawich piór, są wykorzystywane do produkcji bransoletek wisiorków i kolczyków . Potrzebują każdą ilość ozdobnych piór do swoich nowych kolekcji wiosennych i jesiennych. Mamy szanse na dobry zarobek !

Punkt zbiór pawich piór
Lvl 67
narzędzia potrzebne do produkcji warsztatu: 1000 x gwoździe,15 x młotek, 450 deski,13 x piła, 2x spray,1x*wabik na ptaki
* nowe narzędzie wypada tak często królowa pszczół
produkt : 1x ozdobne pióro
punkty doświadczenia: 160
wkład do produkcji : 2x paw,1x pasza pawia
czas produkcji :
pasza: 24h
pasza + woda: 19h 12 min.
super pasza : 12h
super pasza + woda: 9h 36min.
sugerowana cena ozdobnego pióra na targu:750sg

WORLD IN MY EYES

Last edited by KubaTheGreat : 21.03.2011 at 16:41.
KubaTheGreat jest offline  
Stary 13.03.2011, 21:19   #2
SMOD_Zgredek*
Zablokowany

Zarejestrowany od: 31.01.2011
Domyślnie

Chcesz paszę dla pawi robić z kurczaków? Poza tym paw ma być tańszy od paszy? I jeszcze źle policzyłeś bonusy czasowe jakie dają woda i superpasza stosowane razem i osobno.

Last edited by SMOD_Zgredek* : 13.03.2011 at 21:23.
SMOD_Zgredek* jest offline  
Stary 13.03.2011, 21:25   #3
kicia171
Komendant forum

Awatar użytkownika kicia171

Zarejestrowany od: 23.05.2010
Domyślnie

Ogólnie pomysł fajny ale w całości zgadzam się z MOD_Zgredek*

Oliwia
Farma - 70 : )
kicia171 jest offline  
Stary 13.03.2011, 21:33   #4
danuta200
Komisarz forum

Zarejestrowany od: 09.06.2010
Beitrag

pomysł dobry ale z tymi kurczakami to coś nie tak,pawie kurczaków nie jedzą tylko zborze i owoce
danuta200 jest właśnie online  
Stary 13.03.2011, 21:46   #5
KubaTheGreat
Ekspert forum

Domyślnie

Cytat:
Cytat użytkownika MOD_Zgredek* Pokaż post
Chcesz paszę dla pawi robić z kurczaków? Poza tym paw ma być tańszy od paszy? I jeszcze źle policzyłeś bonusy czasowe jakie dają woda i superpasza stosowane razem i osobno.
Pożywienie Pawia:
"Wszystkożerny, zjada zarówno nasiona jak i zwierzęta, zarówno bezkręgowce jak i drobne kręgowce podobnie jak bażanty i inne kuraki, w tym jadowite węże"
więc jak widzisz zjada kurczaki

na moim targu każde zwierze jest tańsze od paszy stąd taki wybór ceny zwierząt

co do bonusów oceniałeś mój pomysł z szopami, tam się nie przyczepiłeś o "bonusy czasowe" mimo że lvl tych dwóch pomysłów są takie same ,godziny czasu produkcji po prostu przekopiowałem więc ten mały błąd nie kłuje tak bardzo w oczy jak widać
ps jestem cienias z matmy będę naprawdę wdzięczny jak mi napiszesz poprawne godziny produkcji albo ktoś inny

MOD_Zgredek*kicia171 danuta200 fakty są inne pawie są wszystko żerne i jedzą wszytko z rodzin kurowatych kliknijcie sobie w link na górze i przeczytajcie artykuł o pawiach ale jeśli pomysł wam się podoba a kurczaki tak bardzo przeszkadzają skasuje te kurczaki dla dobra pomysłu

WORLD IN MY EYES

Last edited by KubaTheGreat : 13.03.2011 at 21:56.
Stary 13.03.2011, 22:07   #6
SMOD_Zgredek*
Zablokowany

Domyślnie

Po prostu nie przerabiamy zwierzątek na paszę. Ot cała filozofia.

Nie patrz na ceny na targu. Pasza jest droga, bo można ją do czegoś użyć (do karmienia zwierząt). Zwierzęta są tanie, bo mało klientów je chce kupić. Ale pisząc ceny sugerowane, powinieneś uwzględnić ceny surowców.

Na czasy przy szopach nie zwróciłem uwagi. Możesz je policzyć samemu.
  • Dla zagrody zwykłej: woda przyspiesza hodowlę o 20%, superpasza o 2/3, przy superpaszy i wodzie hodowla jest jeszcze o 25% szybsza
  • Dla zagrody XL: woda: -20%, superpasza: -2/3, superpasza + woda: 20% szybciej niż sama superpasza
  • Dla zagrody XXL: woda: -20%, superpasza: -50%, superpasza + woda: 20% szybciej niż sama superpasza
Pamiętaj tylko, że godzina ma 60 minut
Stary 13.03.2011, 22:15   #7
KubaTheGreat
Ekspert forum

Domyślnie

mówisz że na farmie nie zabijamy zwierzątek ... to czemu pasza dla anakondy zawiera 3x kura?? na baharamie obowiązują inne prawa ? skasuje te kury w paszy ,dla ochrony i dobra zwierzaków dzięki za podpowiedź z z bonusami czasowymi jutro naniosę poprawkę,przyda się do innych pomysłów

ps. MOD_Zgredek* bądź tak dobry i wrzuć jakaś podpowiedź jak wyceniać produkty pasze zwierzęta ? byłbym wdzięczny bo szczerze nie wiem jak to dobrze zrobić a z chęcią bym dopracował ceny ...

WORLD IN MY EYES

Last edited by KubaTheGreat : 13.03.2011 at 22:48.
Stary 14.03.2011, 07:41   #8
SMOD_Zgredek*
Zablokowany

Domyślnie

Cytat:
Cytat użytkownika KubaTheGreat Pokaż post
ps. MOD_Zgredek* bądź tak dobry i wrzuć jakaś podpowiedź jak wyceniać produkty pasze zwierzęta ? byłbym wdzięczny bo szczerze nie wiem jak to dobrze zrobić a z chęcią bym dopracował ceny ...
Spójrz jak są wyceniane inne pasze. Zsumuj ceny sugerowane ich składników i zobacz ile procent trzeba dodać/odjąć aby uzyskać cenę sugerowaną paszy. Sprawdź to dla kilku różnych pasz. Nie wiem, czy zawsze jest taki sam narzut. Jeżeli tak, to przyjmij taki sam. Jeśli nie, to jakiś podobny. W podobny sposób, tym razem opierając się na cenach paszy, sprawdź ceny sugerowane zwierząt.

I jeszcze jedna rzecz, o której nie pisałem wcześniej. Powinieneś zmienić też czasy hodowli zagród XL i XXL z samą paszą. Hodowla XL zawsze jest szybsza o 10% od zwykłej, a XXL o 40% od zwykłej. Dodatkowo z XXL jest 40% więcej doświadczenia niż ze zwykłej zagrody.
Stary 14.03.2011, 10:57   #9
doti88886
Żółtodziób

Zarejestrowany od: 11.06.2010
Domyślnie

jeju jeju,nie spinacie sie za bardzo?pomysl jest fajny,w zwiazku z ta bizuteria bylby zbyt,mozna by ewentualnie nawet wymyslic jakis sklep w miescie gdzie mozna by kupowac jakies welniane sweterki,sztuczne futra dla pan czy wlasnie bizuterie,skarpetki itd itp z produktow pozyskiwanych na farmach.jestem na tak za tym pomyslem a wy czepiacie sie szczegolow,wiadomo ze pewne rzeczy mozna dopracowac i udoskonalic ale to tylko gra,wiec nie ma co tak przezywac zjadania kur np. ciekawe czy w niedziele na obiedzie jak podaja rosol tez macie takie obiekcje
doti88886 jest offline  
Stary 14.03.2011, 12:36   #10
_Shella_
Raczkujący forumowicz

Awatar użytkownika _Shella_

Zarejestrowany od: 16.09.2010
Domyślnie :)

Pomysł fajny z pawiami ale kuba dostosuj się do rad modka

Opcje wątków
Widok

Reguły forum